قارچمقالات

ارزش غذایی قارچ

کلسترول و استرول ها که برای بیماران قلبی مضرند، در قارچ وجود ندارند و متقابلا ارژسترون در قارچ موجود است که توسط بدن به ویتامین D تبدیل می شود.

اکثر سبزیجات فاقد اسید فولیک و ویتامین B12 هستند ، در حالی که این مواد در قارچ به میزان قابل ملاحظه ای یافت می شوند. علاوه بر ویتامین های فوق الذکر ، قارچ حاوی مقدار قابل ملاحظه ای ویتامین C است. قارچ سرشار از پتاسیم ، آهن و ویتامین های خاص است. در واقع حاوی مقدار زیادتری ویتامین B12 و نیاسین در مقایسه با سایر سبزیجات می باشد.

قارچ ها برای اشخاص گیاهخوار به عنوان طعم دهنده غذا مطلوبند و قابل فریز شدن و نگهداری برای مدت طولانی می باشند و کیفیت خود را نیز از دست نمی دهند . قارچ حاوی مقدار چشمگیری فسفر ، سدیم و پتاسیم و مقدار کمتری آهن و کلسیم ، به علاوه حاوی مقدار ناچیزی کارنیم ، سلنیم و سرب است.

قارچ یک غذای ثابت در سبد غذایی مردم کشور های مختلف با فرهنگ های مختلف و به عنوان یک منبع غذایی با ارزش مورد علاقه مردم است و به علاوه به عنوان چاشنی و ادویه مورد استفاده قرار می گیرد .

تغذیه چیست؟

قارچ به عنوان یک غذا در رژیم غذایی و تغذیه چه نقشی دارد؟مواد مغذی کدامند؟ قاری به عنوان غذایی کم کالری ، دارای ارزش تغذیه ای بالا ، درمانگر بیماری های قلب و عروق، غذایی مناسب برای نوجوانان ، بزرگسالان و اشخاص دارای بیماری قند است.

علم از دیر باز قارچ را به عنوان یک غذای خاص تلقی کرده است. یونانی ها از آغاز تمدن یونان قارچ را یک تقویت کننده بدن برای مبارزه های تن به تن تلقی می کردند.

چینی ها قارچ خوراکی را به عنوان اکسیر زندگی مصرف می کردند و عده ای آن را همچون یک غذای خوشمزه مورد ستایش قرار می دادند . رومن ها قارچ را غذای خدایان تلقی می کردند و در گذشته های دور با آن در اعیاد و جشن ها پذیرایی می نمودند. انسانهای اولیه قارچ را به عنوان یک نوع خوراکی به دلیل ارزش غذایی آن مصرف نمی کردند ، بلکه آن را همانند یک چاشنی خوش طعم کننده در غذا مورد استفاده قرار می دادند. بعد از تجزیه آزمایشگاهی ، قارچ به عنوان یک غذای خوشمزه با ارزش غذایی بالا شناخته شد . علاوه بر آن بعدی انواع قارچ های خوراکی دارای خواص درمانی نیز هستند.

اهمیت اقتصادی

تاثیر مفید قارچ به عنوان یک غذا

تغذیه عبارتست از ترکیبی از عناصر که به وسیله آن تمام اعضای بدن مواد مورد نیاز خود را برای انجام عملیات حیانی و رشد، تجدید ساختار سلولی و دریافت می کنند.

غذا عبارتست از موادی که با ورودشان به بدن ، نیاز به انرژی برای تداوم سلامت ، رشد و تجدید حیات تامین می شود. تغذیه مطلوب عبارت از حالتی است که بدن انسان مواد غذایی اصلی مورد نیاز خود را به نسبت درست و کامل برای رشد و انجام وظایف حیاتی دریافت می نماید.

موقعیت تغذیه ای شرایطی از بدن در ارتباط با مصرف و بهره گیری از غذا می باشد . موقعیت تغذیه ای یک انسان ممکن است خوب یا ضعیف باشد. موقعیت تعذیه ای خوب به رژیم غذایی متعادل مربوط می شود که به موجب آن، بدن کلیه مواد غذایی مورد نیاز خود را به دست می آورد. موقعیت تغذیه ای ضعیف عبارت از حالتی است که در آن بدن مواد غذایی مورد نیاز خود را بسیار کم یا زیاده از حد دریافت می کند که منجر به بهره گیری ضعیف برای تامین مواد مورد نیاز بدن است. خوردن بیش از حد ممکن است باعث ایجاد موقعیت تغذیه ای ضعیف برای بدن گردد. تغذیه بد به اثر فیزیکی وعده غذایی ناکافی چه از نظر مقدار و چه از نظر کیفیت گفته می شود. تغذیه پایین به وعده غذایی کم گفته می شود.

موهای براق ، پوست صاف ، چشمان شفاف . رشد بدنی کافی و آگاهی ذهنی همه ناشی از تغذیه ای خوب باعث بالا رفتن مقاومت بدن در مقابل بیماری ها می شود.

تغذیه ضعیف منجر به وضیت بدنی ضعیف، موهای بی حالت ، چشمان کسل ، حالت بدنی افتاده ، افسردگی و بد عنق بودن می شود. چنین اشخاصی ممکن است سنگین وزن یا سبک تر از وزن طبیعی باشند.

مواد غذایی چیست؟

مواد غذایی ترکیبات شیمیایی هستند که غذای لازم برای بدن را به مقدار کافی تامین می کنند. مواد غذایی باید به طور مداوم مصرف شوند که شامل پروتئین، هیدروکربورها، چربی ها، مواد معدنی، ویتامین ها و آب است که هریک از آنها نقش خاصی در سلامت انسان دارند.

قارچ به عنوان غذایی سرشار از پروتئین

قارچ توسط سازمان غذا و کشاورزی به عنوان غذای با پروتئین بالا شناخته شده است. در کشورهای پرجمعیت با رژیم گیاه خواری مثل هند مردم بیشتر به غلات و سایر سبزیجات دارای درصد پروتئین وسایر عناصر غذایی ضعیف وابسته اند که وجود قارچ در وعده غذایی به دلیل درصد پروتئین بالا اهمیت ویژه ای دارد. قارچ خشک ۲۰ الی ۳۰ درصد ( بسته به نوع آن ) و قارچ نازه حدود ۵/۴ – ۳ درصد پروتئین دارد. کیفیت پروتئین قارچ نسبت به سبزیجات بسیار عالی است. کلمه پروتئین واژه یونانی است که معنی اولین و بالاترین را می دهد و نام مناسبی برای ماده انسانی تشکیل دهنده زندگی ادامه حیات همه موجودات زنده است. پروتئین مهمترین قسمت ساختمان بدن موجودات زنده و وزن خشک آنها را تشکیل می دهد. پروتئین یک ماده سازمان یافته است که با هضم شدن در بدن عناصر اصلی بدن را به وجود می آورد. به عبارت دیگر اسید های آمینه ملکول های پیچیده پروتئین را تشکیل می دهند. اسید های آمینه ای که توسط بدن قابل ساختن نیستند و ضرورت آنها در تغذیه روزانه کاملا احساس می شود. قارچ ها سرشار از این اسید های آمینه هستند.

منبع : پرورش قارچ خوراکی

تالیف : دکتر تری پاتی ، استاد دپارتمان گیاهان و پاتولوژی کاناپور

ترجمه : دکتر محمد حسن افشار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن