خبرها

نخستین جشنواره آشپزی با قارچ در اصفهان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، نخستین جشنواره آشپزی با قارچ با هدف حمایت از رونق تولیدات داخلی، ترویج غذای سالم و افزایش تولید کنندگان صنعت قارچ نخستین جشنواره آشپزی با قارج در محل اصفهان برگزار شد.
در این جشنواره که با حضور اعضای انجمن صنفی قارچ ایران برگزار شد،۴۵۰ بانو و آقا هنر آشپزی خود را به نمایش گذاشتند که پس از اعلام نظرات داوران به نفرات اول تا سوم جوایزی اهدا شد.


علیرضا الماسی با اشاره به اینکه از برگزاری این جشنواره دو هدف عمده را دنبال می‌کنیم، افزود: نخستین هدف افزایش سرانه مصرف قارچ در راستای سلامت جامعه و هدف دیگر پایدار نمودن واحدهای تولیدی قارچ در سطح کشور است که تا کنون با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم مواجه شده است.
عضو انجمن صنفی قارچ ایران تصریح کرد: با برگزاری این جشنواره‌ها امید می‌رود فرهنگ استفاده از محصول قارچ در سطح کشور نهادینه شود و به طبع آن اشتغال زایی حاصل از افزایش واحدهای تولیدی بیشتر شود.
وی ادامه داد: بر اساس آمار جهاد کشاورزی استان اصفهان سالیانه ۱۳ هزارتن تولید قارچ خوراکی داریم که توسط ۲۵ واحد صنفی فعال در این بخش تولید می‌شود که به لحاظ اشتغال زایی در بزرگ‌ترین تولید کننده قارچ اصفهان ۴۵۰ نفر مستقیماً مشغول به کار و ۲ هزار نفر به طور غیر مستقیم مشغول به کار هستند.
حسن افشار رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ایران نیز در این جشنواره به رتبه ششم ایران در تولید قارچ جهان اشاره کرد و گفت: سرانه مصرف قارچ خوراکی در ایران بین ۱.۲ تا ۱.۵ کیلو برای هر نفر است که نسبت به سایر کشورها در رتبه پایینی قرار دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن